444 10 38
Çağrı Merkezi Hattı
Slogan
Menü

Saç Ekim Merkezi

Saç nakli 3-4 kişilik uzman ekibimiz tarafından steril şartlara sahip hastanemiz estetik bölümünde yapılmaktadır. Sırasıyla saç ekimi işlemlerimizden bahsetmek gerekirse:

1) Analiz ve Anestezi
İşleme başlamadan önce fotoğraflarınız çekilir. Daha sonra saçlarınız 1 numara şeklinde kısaltılarak lokal anestezi için uygun hale getirilir. Ağrı ve acı hissetmemeniz için lokal anestezi uygulanır ve fue saç ekimine başlamak için hazır hale getirilmiş olursunuz.

2) Greflerin Alınması

Her erkekte bulunan ve genetik olarak dökülme yaşamayan saç kökleriniz bulunduğu bölge analiz edilir. Daha sonra mikro cerrahide kullanılan punchlar yardımı ile uygun saç kökleriniz bu bölgeden alınır. Alınan kıl kökleri özel solisyonlar desteğiyle bekletilir. Burada önemli olan dökülme göstermeyen bölgeden ne kadar sağlıklı ve kırılmamış grefit(kıl kökü) alınabildiğidir.

3) Saç Çizgisinin Belirlenmesi

Bu aşamada, greftler alınmadan önceki fotoğraflarınız masaya yatırılır. Estetik görünüm analizi yapılarak saçınız ön bölgesindeki ekimin sınırlarını gösteren çizgiler sizinde ortak kararınızla belirlenir. Ayrıca bu aşamada doğal bir görünüm için saç köklerinizin nasıl ve ne yönde ekileceğine uzmanlar tarafından karar verilir.

4) Greftlerin Yerleştirilmesi

Kıl kökleri açılan kanallara özenle yerleştirilir. Bu yoğun ve titiz bir çalışma gerektiren işlemdir. Ortalama 6-8 saat sürmektedir.

5) Taburcu Olma ve Sonrası

Saç ekimi sonrası saçlarınız özel lokasyonlar desteğiyle temizlenir. İlk bir kaç gün yeni ekilen saçlarınız için hangi konularda hassasiyet göstermeniz gerektiği detaylıca anlatılır. Daha sonra yeni saçlarınızla hastanemizden taburcu olabilirsiniz.